Vali Yunus Sezer ve Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, Üniversitemiz Teknopark’ta faaliyet gösteren firma yetkilileri ile bir araya geldi

Vali Yunus Sezer ve Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, Üniversitemiz Teknopark’ta faaliyet gösteren firma yetkilileri ile bir araya geldi

Vali Yunus Sezer ve Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, Üniversitemiz Teknopark’ta faaliyet gösteren firma yetkilileri ile bir araya geldi. Rektörlük Senato Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Vali Yunus Sezer, Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, Rektör Yardımcımız ve Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Başalan, Üniversitemiz Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi(KÜBTUAM) Müdürü Prof. Dr. Siyami Karahan ve Üniversitemiz Teknopark’ta faaliyet gösteren firma yetkilileri katıldı.
Vali Yunus Sezer, toplantının, savunma sanayi ve farklı alanlarda Üniversitemiz Teknopark’ında yürütülen faaliyetler ve projeler hakkında bilgi almak, çalışmalarla ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak şehrimize ve ülkemize katkı sağlamak adına önemli bir çalışma olduğunu ifade etti ve çalışmada emeği geçenlere teşekkür etti.
Rektör Yardımcımız ve Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Başalan, Teknopark hakkında dinleyicilere bilgi verdi ve Teknopark’ta faaliyet gösteren firmalara sağlanan destek ve teşvikleri, yasal düzenlemelerle sağlanan kolaylıkları, Teknopark’ın hedeflerini, Kamu-Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında yürütülen faaliyetleri ve amaçlarını anlattı. Prof. Dr. Mehmet Başalan, “Küresel bir teknopark olma vizyonuyla hareket ederek, Teknoparkımızı, Üniversitemiz öncülüğünde paydaşları ile birlikte ulusal ve uluslararası ölçekte bir AR-GE ve inovasyon üssü yapmayı ve girişimciler, üniversiteler, araştırma kuruluşları, üretim ve hizmet sektörü kuruluşları arasında inovasyon odaklı işbirliğini geliştirmeyi hedefliyoruz. Ülkemizin teknolojik gelişmişliğine ve ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.Toplantının devamında Üniversitemiz Teknopark’ta faaliyet gösteren firma yetkilileri, firmaları ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Firma yetkilileri, çalışma, üretim ve ihracat aşamasında karşılaştıkları sorunlara çözüm bulmak amacıyla Vali Yunus Sezer, Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan ve diğer firma yetkilileri ile fikir alışverişinde bulundular.