VALİ HAKTANKAÇMAZ’DAN KIRIKKALE TEKNOPARK’A ZİYARET…

VALİ HAKTANKAÇMAZ’DAN KIRIKKALE TEKNOPARK’A ZİYARET…

Kırıkkale Valisi Sayın Dr. M. İlker Haktankaçmaz, Kırıkkale Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ni ziyaret ederek Kırıkkale Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Hakan Kocamış ile Genel Müdür Nurettin Aktepe tarafından çalışmalar hakkında sunuldu.

Vali Haktankaçmaz, Kırıkkale Teknopark’ın faaliyete geçmesiyle birlikte, Kırıkkale ili ve çevresinde araştırma-geliştirme ve inovasyon alanındaki çalışmalara güç katacağına dikkat çekerek, özellikle silah ve füze sistemleri başta olmak üzere savunma teknolojileri alanında Ar-Ge yapmak isteyen girişimci/şirketleri Bölgemizde yatırım yapmaya davet etti.

Kırıkkale Teknopark’ın MKEK, Roketsan, TÜBİTAK ve TÜPRAŞ gibi Kırıkkale ili sınırları içerisinde faaliyet gösteren büyük ölçekli şirket, kurum ve kuruluşların Bölgemizde yer alarak lotomotif görevi üstlenmesinin gerektiğini belirten Kırıkkale Valisi Sayın Dr. M. İlker Haktankaçmaz, böylelikle hem Bölgeye yatırımların hızlanacağını ve heme de yeni girişimcilere cesaret ve güç katacağını kaydetti.

Kırıkkale Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Sayın Dr. Öğretim Üyesi Hayri Yaman ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Prof. Dr. Mustafa Yiğitoğlu’nun da iştirak ettiği ziyarette Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Hakan Kocamış da Kırıkkale Üniversitesi bünyesinde Kırıkkale Teknopark’ı kurmakla Bölgemizin Ar-Ge ve inovasyon üssü haline gelmesi için Üniversite-Sanayi işbirliğini güçlendirecek yeni eğitim, seminer ve proje pazarı gibi etkinlikler düzenleyeceklerini kaydetti.

Kırıkkale Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde yeni hizmete verilen binada % 50’lik doluluk oranına ulaşıldığını ve halen Bölgede 27 girişimci/şirketin faaliyet gösterdiğini belirten Kırıkkale Teknopark Genel Müdürü Nurettin Aktepe tarafından daha sonra Bölgenin tanıtımına ilişkin bir sunum gerçekleştirdi ve sunum sonrası Bölgemizdeki firmalar Vali ve beraberindeki heyet tarafından ziyaret edilerek yürütülen projeler hakkında girişimci/şirket yetkililerinden bilgi alındı.