Teknopark Bünyesinde Ar-ge Faaliyeti Yürüten Emniyet Sanayi Şirketimizi Yerinde Ziyaret Ettik

Teknopark Bünyesinde Ar-ge Faaliyeti Yürüten Emniyet Sanayi Şirketimizi Yerinde Ziyaret Ettik

Kırıkkale Üniversitesi Teknopark Yönetimi olarak, bünyemizde ar-ge faaliyetlerinde bulunan veya yeni katılım sağlamak isteyen firmaların üretim ve merkez ofisini yerinde ziyaret ediyoruz. Bu kapsamda, Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet yürüten Emniyet Sanayi firmasını ziyaret ettik.

 

Ziyarete, Kırıkkale Üniversitesi Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Ömer VARIŞLI, Kırıkkale Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Okan ŞAHİN ve Kırıkkale Organize Sanayi Bölge Müdürü Ali Muavvez ÖZSOY eşlik etmiştir. Firma sahibi Emre BAŞTUĞ firma hakkında heyete bilgi vermiştir.

Emniyet Sanayi Zirai Aletler Yedek Parça İthalat ve İhracat Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi; Kırıkkale’de biçerdöverler için yedek parça imal eden firma, yılın 10 ayında yaklaşık 3,5 milyon avroluk ihracat yaparak ülke ekonomisine katkıda bulunmuştur.

Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesi’nde 63 yıldır faaliyet gösteren Emniyet Sanayi Zirai Aletler Yedek Parça İthalat ve İhracat Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi, 30’un üzerinde ülkeye biçerdöver yedek parçası ihracatı yapıyor. İşletmede şu anda yüzün üzerinde personelin bulunduğunu ve 3 vardiya olarak çalıştıklarını anlatan Baştuğ, iç piyasaya ve 30’dan fazla ülkeye satış yaptıklarını, New Holland’ın biçerdöver grubunda da ana tedarikçi olduklarını dile getirdi.