Sinyaller Sensörler ve Sistemler Ltd. Şti.

Portföy Description

SİNYALLER SENSÖRLER ve SİSTEMLER
Ltd. Şti.

Sektör: Tasarım, Donanım, Yazılım ve E-Girişimcilik
Web Adresi:
Adres: Kırıkkale Üniversitesi Kampüsü Yenişehir Mah. Farabi Cad. 1. Ar-Ge Binası No:30/18 Yahşihan/KIRIKKALE
Telefon: 0.533.7432365 ve 0.506.5156558
E-posta : fyalcinkaya@kku.edu.tr ve aerbas@kku.edu.tr
Vergi Dairesi: IRMAK
Vergi Numarası: 7710555332
Hakkımızda:
Sinyaller, Sensörler ve Sistemler Ltd Şti öncelikli alan olarak Klinik mühendisliği, Medikal (Tıp) mühendisliği ve Biyomedikal Mühendisliği alanlarında çalışmayı hedeflemiştir.
Bu amaçla biri bitmiş ve ikincisi yürütülmekte olan iki proje ile alana girmiştir. İlki KOSGEB destekli ve başarı ile sonuçlanmış Spinal Cord Stimulatoru projesi ve ikincisi sağlık teknolojileri konusunda Türkiye üçüncülüğü alan Ultrasonik Terapi Cihazı projesidir. Ultrasonik Terapi Cihazının fizik tedaviyi hedefleyen yeni versiyonu ise TÜBİTAK desteği ile yürütülmektedir.
Üç yetişmiş personeli ile çalışmalarını sürdürmektedir: İki doktora düzeyi (PhD) ve biri doktora programını yürüten üç mühendisten kuruludur. Firma kadrosu ikisi Biyomedikal alanda ve biri de elektrik-elektronik mühendisliğinin en temel alanlarında uzman kişilerden oluşmuştur.
Tıp ve mühendisliğin ortak tüm alanlarının gerektirdiği ulusal ve uluslar arası her tür sinyal, sensör ve sistem orijinal tasarımı, testi, kontrollü, kalibrasyonu, bakım ve onarımını yürütmeyi hedeflemektedir.
Çalışma felsefesi multi-disipliner ve çözüm-ortaklığını esas alan, kamu ve özel sektör taleplerini yerinde ve ilgili kadro ile tartışarak tespit eden, en kısa sürede – optimum maliyet yaklaşımı ile sonuçlandıran bir yaklaşıma sahiptir.