Polonya Suwalki Üniversitesi Rektörü Ms. Prof. Dr. Marta Wiszniewska, Kırıkkale Teknopark’ı Ziyaret Etti

Polonya Suwalki Üniversitesi Rektörü Ms. Prof. Dr. Marta Wiszniewska, Kırıkkale Teknopark’ı Ziyaret Etti

Erasmus+ KA103 programı çerçevesinde Kırıkkale Üniversitesi’nin ikili anlaşmasının bulunduğu Polonya Yükseköğretim kurumlarından “State Higher Vocational School of Prof. Edward F. Szczepanik in Suwalki” Rektörü Prof. Dr. Marta Wiszniewska, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Edyta Kimera ve Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Dr. Ryzynski Wladyslaw Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan’ı 04.12.2018 tarihinde ziyaret etti.

Rektör Prof. Dr. Marta Wiszniewska ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Edyta Kimera Erasmus+ programı çerçevesinde Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi’nde eğitim alma, Dr. Ryzynski Wladyslaw ise Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde ders verme hareketliliğine katıldılar.

Kırıkkale Üniversitesi’ndeki programdan sonra Kırıkkale Teknopark’ı ziyaret heyet, Kırıkkale Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Kale TTO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Hayri Yaman ve Genel Müdür Nurettin Aktepe ile birlikte toplantı yaparak teknoloji transfer ofisleri ile işbirliği ve Teknopark firmaları arasında ikili ilişkilerin geliştirilmesi konularında görüş alışverişinde bulundular.

Ayrıca, Bölgemizde faaliyet gösteren Reel Kontrol adlı firmamızın sahibi Abdülbaki Ekinci tarafından Ar-Ge projesi hakkında konuklara tanıtım yapıldı ve yeni hizmete verilen 1. Ar-Ge Binası hakkında bilgi verildi.