Kosova Prizren Ukshin Hoti Üniversitesi Üst Düzey Yönetici Heyeti Üniversitemizi ve Teknoparkı Ziyaret Ettiler

Kosova Prizren Ukshin Hoti Üniversitesi Üst Düzey Yönetici Heyeti Üniversitemizi ve Teknoparkı Ziyaret Ettiler

Kosova Prizren Ukshin Hoti Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Arif Murrja, Rektör Yardımcıları Doç. Dr. Serdan Kervan ve Dr. Öğr. Üyesi Adeline Rakaj, Genel Sekreter Nexhmedin Krasniqi, Mütevelli Heyeti Üyeleri Doç. Dr. Sadık Maloku, Doç. Dr. İsuf Lushi, Dr. Öğr. Üyesi Jasmin Jusufi ve Dr. Öğr. Üyesi Vilson De Marku’nun katıldığı ziyarette; Kosova Prizren Ukshin Hoti Üniversitesi ve Kırıkkale Üniversite arasında proje fikirlerinin hayata geçirilmesi, Ortak fakülte ve programlarla ilgili yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi. Proje ortaklıklarının yanı sıra, öğrenci ve personel değişimi, ortak sempozyum ve kongre düzenlenmesi ve Kosova Prizren Ukshin Hoti Üniversitesi’nde yeni açılacak programlara Üniversitemizden de destek verilmesi yönünde fikir birliğine varıldı.

Daha sonra heyet, Teknoparkımızı ziyaret ettiler. Kırıkkale Üniversitesi Innovation HUB Eğitim Salonu’nda ağırlanan misafirlerimize Kırıkkale Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Ömer Varışlı, Teknopark ve Innovation HUB Eğitim Salonu hakkında bilgi verdi ve Teknopark’ta yapılan ve yapılması planlanan projelerden bahsetti.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Başalan Teknopark ile sağlanan kazanımlar ve Üniversitemize katkıları hakkında bilgileri misafirlerimize aktarırken ikili iş birliği kapsamında neler yapılabileceğini de misafirlerimize anlattı.

Türkiyede Teknoparkların yaygınlaşması konusunda Bakanlık Müşteşarlığı döneminde önemli katkıları olan Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan,” Teknoparkların önemi ve kuruluş aşamaları konusunda heyete bilgi verdi.

Ziyaret toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.