KONTROL SİSTEMLERİ KONULU KONFERANSTA MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTUK

KONTROL SİSTEMLERİ KONULU KONFERANSTA MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTUK

Kırıkkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulu öğrencileriyle “Otomobil Kontrol ve Yönetim Sistemleri Geliştirilmesi ve Modifikasyon” alanında Ar-Ge ve inovasyon konulu konferansta buluştuk.

Kırıkkale Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ile Kırıkkale Teknopark’ın birlikte düzenlediği etkinlikte, motor performans artışı, içten yanmalı motorlar, motor yönetimi ve modifikasyon konularında araştırma-geliştirme çalışmalarında bulunan Spark EMS Motor Yönetim Sistemleri Ltd. Şti.’nden Emre Tunalı ile Semih Koçöz tarafından geliştirilen ürün ve uygulamaları hakkında katılımcılara bilgi sunuldu.

Spark marka projenin yurt dışındaki örneklerine göre yerli ve milli üretim ile insansız hava araçlarındaki içten yanmalı motorların çalıştırılmasında ve saha uygulamalarında büyük başarı  sağlandığının belirtildiği toplantıda, askeri ve otomotiv sektörünün ihtiyaçlarının karşılanmasında daha ucuz ve kolay ulaşılabilir olduğu belirtildi.

Kırıkkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda 09.05.2018 tarihinde düzenlenen toplantıya katılan Kırıkkale Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve TTO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Hayri Yaman, Kırıkkale Üniversitesi bünyesinde yürütülen içten yanmalı motorların kontrol ve işletilmesi kapsamında örnek çalışmalar yürütüldüğüne dikkati çekti.

Toplantıya katılanlara katılım sertifikaları Kırıkkale Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve TTO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Hayri Yaman ve Genel Müdür Nurettin Aktepe tarafından takdim edildi.