Mezuniyet sonrası iş arayan değilde, işini kuran üniversiteli için projeler geliştiriyoruz

Mezuniyet sonrası iş arayan değilde, işini kuran üniversiteli için projeler geliştiriyoruz

Öğrencilerimizin bitirme tezlerinin desteklenmesi ve ar-ge projesine dönüşmesi için KKU-Girişimci Genç Yarışması başlatıyoruz. Proje kapsamında öğrencilerimiz danışman akademisyen desteği ile Üniversitemiz Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi tarafından 30.000 TL’ye kadar destek verilecek. Projeleri ilk üçe girenler ise Teknoparkımız tarafından ödüllendirilecek.

Yarışma kapsamında oluşturulacak ar-ge projeleri kapsamında üretilecek ürünlerin prototiplerinin hayata geçirilmesi için teknoparkımız tarafından prototip geliştirme laboratuvarı (TeknoLab) fizibilitesi gerçekleştirilmiştir. Proje kalkınma ajansı veya bölge kalkınma idaresi tarafından desteklenmesi ile hızlıca hayata geçmesi hedeflenmektedir. Ar-Ge projesi ve ürün geliştirme tecrübesi ile mezun olan gençlerimizden daha çok girişimci çıkarmak ve artı deneyimle mezun olarak daha rahat iş bulmalarına yardımcı olmak ana hedefimiz. Bu proje ile üniversitemiz ve ilimize büyük katkı sağlanacağı düşünülmektedir.

Ayrıca Teknopark bünyesinde bulunan firmalarımız ve Kırıkkale Sanayicisinin Üniversitemiz akademik desteği ile ar-ge ve prototip ürün geliştirme süreçlerinin hızlanması, prototiplerin testlerinin yapılması hedeflenmektedir.