Kırıkkale Teknopark “Üniversitenize ve Şehrinize Hoş Geldiniz” Programına Katıldı

Kırıkkale Teknopark “Üniversitenize ve Şehrinize Hoş Geldiniz” Programına Katıldı

Üniversitemiz tarafından “Üniversitenize ve Şehrinize Hoş Geldiniz” Programı düzenlendi. Üniversitemize bu yıl yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz için düzenlenen programa Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Garnizon Komutanı Bkm. Mehmet Ali Durmuş, Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Nihat İnanç, Prof. Dr. Mehmet Başalan, il protokolü, öğretim elemanları ve öğrencilerimiz katıldı.

Program, Üniversitemize en yüksek puanla yerleşen Tıp Fakültesi öğrencimiz Gökdeniz Babadağ’ın konuşması ile başladı. Babadağ, “Etkinliğimizi planladığı için Rektörümüze; katılımları içinde sayın Valimize, tüm hocalarıma ve tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Artık hepimiz Kırıkkale Üniversitesini bir öğrencisiyiz, biz bu üniversitenin öğrencisi olduğumuz için artık buraya nasıl girdiğimizden daha çok; nasıl mezun olmak istediğimize odaklanmamız gerektiğini düşünüyorum. Biz artık Üniversiteye belli bir puanla girdik artık ilerde ne olmak istediğimize, kendimizi nerde gördüğümüze bakmamız gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Babadağ’ın konuşmasının ardından Üniversitemiz Öğrenci Konseyi Başkanı Mustafa Mert Yılmaz’ın konuşmalarına geçildi. Yılmaz, “Kırıkkale Üniversitesi bütün öğrencilerin ortak paydasıdır. Değerli arkadaşlar Öğrenci Konsey Başkanı olarak ve Öğrenci Konsey Yönetimi olarak ortak paydamız Kırıkkale üniversitesini tanıtmak ve yeni gelen arkadaşlarımızı dolu dolu sosyal faaliyetler ve sosyal farkındalıklar açısından diğer üniversitelerle yarışacağı bir dönem, bir mezuniyet süresi yaşatmak olacak” diye konuştu.

Öğrencileri, Büyük Türkiye’nin mimarları olarak yetiştireceklerine söz veren Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, “Kimileri için yoğun bir hazırlık dönemi sonrası, kimileri için zor olmayan bir hazırlık dönemi sonrası Kırıkkale’deki yeni evinize hoş geldiniz. Umarım burada geleceğe hazırlık aşamasında güzel ve verimli günler ve yıllar geçirirsiniz. Sizi Büyük Türkiye’nin mimarları olarak yetiştirmek için elimizde olan bütün imkanları kullanma noktasında ve zemin hazırlama noktasında durmadan çalışacağımıza söz veriyoruz. Bugün burada sizi ailenizin dışında öğrenciliğiniz süresince destekleyecek kişiler ile tanıştıracağız. Ve gelecek hayalimizde sizlerden beklentimizi dile getireceğiz” dedi.

Kırıkkale il yönetiminin ve Üniversitemizin, öğrencilerimize her türlü desteği vereceğini söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan, “Devletin tüm gücü ile arkanızda olduğunu hissettirecek ve her daim kapısını çalabileceğiniz genç, çalışkan ve başarılı valimiz burada. Yerel imkânları hizmetinize sunacak Kırıkkale belediye başkan vekilimiz burada. Yargısal konularda hukukumuzu koruyan yargı mensuplarımız burada. Güvenliğimizi sağlayan garnizon ve jandarma kumandanlarımız ve emniyet müdürümüz burada. Kaymakamlarımız, İlçe belediye başkanlarımız burada. Kurum amirlerimiz ve tabii ki üniversite yöneticilerimiz ve hocalarımız burada. Saydığımız bütün bu değerli yöneticilerimiz sizin geleceğiniz, dolayısı ile Büyük Türkiye inşası için bütün içtenlikleri ile çalışmaktalar. Arkanızda çok güçlü bir ekip var. Hiçbir ilde böyle bir içtenliği ve desteği bulmanızın imkânı yoktur” şeklinde konuştu.

Öğrencilere Sivil Toplum Kuruluşları ile iş birliği halinde olmaları ve ortak projeler yapmalarını söyleyen Vali Yunus Sezer, “Kırıkkale yaşandıkça farkında olunacak bir il. Kırıkkale’deki Sivil Toplum Kuruluşlarla iş birliği halinde olun onlarla ortak projeler yapın. Bizim Kırıkkale olarak sizin şehre sunacak katkıya ihtiyacımız var bizler de muhakkak sizlere katkılar sunacağız. Rektörümüzün bizim adımıza vermiş olduğu taahhütlerin tamamına katılıyorum, emrinizdeyiz. Her zaman kapımız açık, gönlümüz açık.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerimiz tarafından konser verildi. Konserin ardından programa katılanlara aşure ikramı yapıldı. Arından protokol üyeleri ve öğrencilerimiz topluluk ve birim stantlarımızı ziyaret ederek bilgi aldılar. Rektörümüz Prof. Dr. Ersan Aslan bütün toplulukların stantlarını ziyaret ederek, toplulukların yaptığı faaliyetler hakkında bilgi aldı, topluluk üyeleriyle fotoğraf çektirdi.