Genel Müdürümüz

Prof. Dr. Ömer VARIŞLI

Kırıkkale Teknopark Genel Müdür

Öz Geçmiş

Lisans eğitimini Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi, Doktora eğitimini ise Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde gerçekleştirmiştir. 2015 yılında doçent, 2020 yılında profesör unvanı almıştır. Bugüne kadar toplam 37, SCI/SCI Exp. kapsamına giren dergilerde  24 makale üretmiştir. 13 uluslararası kongreye bilimsel çalışma ile katılmış, 17 araştırma projesinde yer almıştır. Eğitim sistemine önemli katkı sağlayacak yenilikçi çalışmalarda bulunarak Türkiye de ilk defa kendi alanında Apple Books ve Google Play Store gibi kolay ulaşılabilir dijital platformlarda zengin içerikli ders kitabı hazırlamıştır.

Akademik ve Mesleki Deneyimi

Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcılığı. 2015-2022.

Uluslararası Beyin Araştırmaları Okulu (kursiyer). Isparta’da Nörolojik Bilimler Uygulama ve Araştırma Merkezinde (NÖROBAM). 6-12 Kasım 2017.

Genomik Seleksiyon, Cinsiyeti Tespit Edilmiş Sperma üretimi ve Sperm Üretimi Teknolojileri ile ilgili Amerika Birleşik Devletleri’ne teknik gezi. 2015.

University of Missouri, Comparative Medicine Center, College of Veterinary Medicine Columbia/Missouri, ABD’de 3 ay süre ile bilimsel çalışma, 2009.

University of Missouri, Comparative Medicine Center, College of Veterinary Medicine, Columbia/Missouri, ABD’ye 2 ay süre ile bilimsel çalışma ziyareti, 2008.

University of Missouri, Comparative Medicine Center, College of Veterinary Medicine Columbia/Missouri, ABD’ye 4 ay süre ile bilimsel çalışma ziyareti, 2007.