Yatırımcı Davet Mektubu

YENİ BİNAMIZ İLE AR-GE VE İNOVASYON KIRIKKALE’DE GÜÇ KAZANACAK…

Kırıkkale Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde 2013 yılında inşaatına başlanan yeni Ar-Ge binamız yakın zamanda hizmete veriliyor.

Araştırma-geliştirme ve inovasyon alanında Kırıkkale’de faaliyette bulunmak isteyen girişimci/şirketler için çok cazip koşullarda Ar-Ge ofisleri tahsis edilmeye başlanıyor.

Sanayi hinterlandı Ankara’ya yakın mesafede olmasının yanı sıra Kırıkkale Üniversitesi, Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Gazi Üniversitesi, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası ile TÜBİTAK’ın ortaklığında kurulan Kırıkkale Teknopark, Bölgedeki sanayicisi, girişimcisi, akademik yetkinliği ve öğrencisiyle üniversite-sanayi işbirliği için aranılan arayüz olması hedefleniyor.

Savunma sektöründe stratejik ürünlerin geliştirilmesi konusunda Bölgede güçlü lokomotif görevi üstlenen Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu, ROKETSAN gibi kurum ve kuruluşlarının yanı sıra yüksek ve orta yüksek teknolojilerin ülkemize kazandırılmasında söz sahibi olan SAMSUNG ve TÜPRAŞ gibi köklü kuruluşlara ev sahipliği yapan Kırıkkale, Orta Anadolu’da Ar-Ge ve inovasyona yön verme yolunda hızla ilerliyor.

35.000 m²’lik açık alanda inşa edilen 5.000 m²’lik kapalı alana sahip 1. Ar-Ge Binası’nda 16 m²’den başlayıp 100 m²’ye kadar çeşitli seçeneklerde kullanıma hazır 72 adet Ar-Ge ofisi ile girişimci ve sanayicinin beklentilerine cevap verebilecek konferans ve toplantı salonlarıyla her türlü ileri teknolojik altyapıyı bünyesinde barındırmaktadır.

4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu kapsamında sağlanan destek ve teşviklerden yararlanmak isteyen girişimciler ile yatırım teşviklerinden yararlanmak isteyen sanayiciler için Kırıkkale Teknopark, vizyonu gereği “Kırıkkale’yi; Kırıkkale Üniversitesi öncülüğünde paydaşlarıyla birlikte teknoloji vadisi haline dönüştürerek, ulusal ve uluslararası ölçekte Ar-Ge ve İnovasyon üssü yapmak” için yatırımcıları Bölgeye bekliyor…

İletişim:

e-Posta: info@kirikkaleteknopark.com