15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Menfur Saldırı Milletimizin Destansı Direnişiyle Engellendi

15 Temmuz 2016 Cuma günü, devletimizin ve milletimizin birliğine karşı yapılan alçak darbe girişimi, milletimizin destansı direnişiyle engellenmiş, milletimiz bağımsızlık aşkını bütün dünyaya açıkça haykırmıştır. Ülkemiz üzerinde kirli planlar kurgulayan ve bizleri bölmek, parçalamak, yıkmak isteyenler milletimizin şanlı mücadelesi karşısında hüsrana uğramıştır.

İhanet Yapılarının Her Zaman Karşısındayız

Kırıkkale Üniversite olarak, devletimize ve milletimize karşı yapılan/yapılacak her türlü ihanetin her zaman karşısında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Öğrencilerimizi bu tür ihanet yapılarına karşı bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da bilinçlendirecek, binbeşyüz yıllık şanlı tarihinin her sayfasında yer alan kahraman neferler gibi, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle atan, mukaddes değerlerimiz için canını feda edecek gençleri yetiştirmeye devam edeceğiz.

Bu Direniş Asla Unutulmayacak

Tarihimize kara bir leke olarak geçen alçak darbe girişimini ve milletimizin şanlı direnişini asla unutmadık ve unutturmayacağız.

15 Temmuz şanlı mücadelesinde, iman dolu göğüsleri ile ihanetin karşısında duran, gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.